A berendezések hatékony és kiszámítható működése alapvető feltétele a magas színvonalú vevőkiszolgálásnak. A TPM rendszer egyszerre ötvözi a műszaki megközelítést, az emberek szemléletmódjának fejlesztését és a gépekhez kapcsolódó veszteségforrások visszaszorítását. Ez utóbbi három fő csoportra bontható:
- nem tervezett állásidők,
- teljesítményveszteségek,
- minőségi problémák
A TPM mozaikszó a fejlődés alapvető vonatkozásait írja le:
- Total: az emberek és a részlegek széleskörű bevonására utal. A TPM bevezetés egyben szemléletmód váltást is jelent.
- Productive: az új működés célja a termelés hatékonyságának és kiszámíthatóságának növelése.
- Management: a vezetői támogatás, a megfelelő kommunikáció, az emberek motiválása vagy épp a képzési rendszer fejlesztése mind-mind a hatékony működés kulcs elemei.
- Maintenance: A TPM rendszer számos műszaki megközelítést tartalmaz, egyik kulcs eleme a karbantartás. Tömören egy világ színvonalú karbantartási rendszer kialakítása is része a TPM fejlődés folyamatának.
- Manufacturing: Nem elég folyamatokat kidolgozni, de azokat ténylegesen működtetni is kell a termelésben. Ehhez széleskörű összefogás és közös munka szükséges.
Használja a rendelkezésére álló erőforrásokat a lehető leghatékonyabban, mielőtt újabbakat vásárol!
Kinek ajánljuk a TPM rendszert?
Mindazon termelő szervezeteknek, ahol cél a hatékonyság növelése, azaz ahol egységnyi terméket kevesebb erőforrás felhasználásával szeretnének előállítani, illetve ahol egységnyi erőforrás felhasználása mellett növelni kívánják a kimenő termék mennyiségét és minőségét.
A TPM széleskörű alkalmazási lehetőségeit bizonyítja, hogy az alkalmazók listáján kb. fele-fele arányban vannak jelen a feldolgozó- és a gépipari szektor vállalatai, továbbá az ipar valamennyi szegmensének képviselői szerepelnek.
Az ICG Stádium Kft. a TPM kialakítási folyamatban részfeladatok megvalósításának támogatását, időszakos konzultációkat vagy „kulcsrakész” rendszer bevezetést kínál. A „kulcsrakész” bevezetés az ún. coaching projekt – „nem halat, hanem hálót adunk”. Tanácsokkal látjuk el a partnert, képzéseket tartunk, ellenőrizzük az előrehaladást, esetenként segítünk a projekthez kapcsolódó tényleges munkavégzésben is, bár azt jellemzően a „saját”, iparvállalati dolgozók végzik.