A hatékony karbantartás = tudomány!
Karbantartási képzések
Hisszük hogy nem pusztán az eszközöket, és a rendszereket kell fejlesztenünk! Hiszen minden rendszerünket, így a karbantartást is emberek – a kollégáink – működtetik, ezért kiemelt fontosságú, hogy birtokában legyenek a korszerű szaktudásnak!
Mit kezdene egy rutinos – „öreg róka” – karbantartó, ha a kezébe adnánk egy rezgésmérő, trendelemzésre felkészített műszert? Mit kezdhetne egy CMMS szoftverrel, ha fogalma sincs annak felépítéséről, előnyeiről, használatáról? Miért szolgáltatna bármilyen adatot, és mennyire figyelne azoknak a pontosságára, ha nem tudja, mi végre is az adatgyűjtés, ki milyen következtetéseket von le azokból?
Vajon a múlt század elején korszerűnek számító gazdaságokban a gőzzel hajtott cséplőgéppel dolgozók mit szólnának a mai kor legmodernebb eszközeihez? És a „tudásavulás” valóban évszázadok alatt megy végbe?
A kérdések sorát kilométernyi hosszan lehetne folytatni, tény azonban, hogy még mindig túl sok vállalat jár tévúton a műszaki szakemberei „tudásának karbantartása” terén, amennyiben csak a kiválasztási folyamatra koncentrál, de utána már szinte semmit nem foglalkozik szakemberei tudásával.
Úgy véljük, csak a legszerencsésebb esetekben lehetséges éppen olyan tudásanyaggal rendelkező munkaerőt felvenni – egy igen munkaigényes felvételi procedúra során – amelyre pont szükség van a vállalatnál. De vajon az a tudás mindig elegendő lesz? És ha nem, akkor honnan fogják felcsipegetni az új információmorzsákat a kollégák? Véres verejtékkel, és a mindennapok során kísérletezve, vagy tapasztalt szakértők által szervezett, gyakorlatorientált képzéseken megalapozva, és tovább fejlesztve?
Képzési portfoliónkat úgy alakítottuk ki, hogy az egyes elemek segítségével a gépkezelőknek szánt autonóm karbantartástól, a karbantartó kollégákon és a karbantartást tervező mérnökökön át egészen a speciális támogató mérnök kollégáknak való speciális ismeretekig mindenki számára átadható legyen a korszerű szaktudás!