insights
"Dare to care": avagy miért nem működik?
Hogyan fejlődik az emberek szemléletmódja programunk során? Ezt a folyamatot talán a Bradley görbe segítségével a legegyszerűbb szemléltetni.
Első szakasz: a reaktív működés jellemző természetes és ösztönös módon. A menedzsment inkább csak delegál, és ha bekövetkezik egy probléma, akkor az a „balszerencsének” tudható be. Utólag megtesszük, amit lehet a károk enyhítésére.
Második szakasz: megszületik a vezetői elköteleződés, amely szabályokban és eljárásokban ölt testet. Egyre több a tréning és a számonkérés a kiválasztott témában, de a középvezetők és a dolgozók még mindig inkább „nyűgként” élik meg a kialakult helyzetet.
Harmadik szakasz: az egyének szintjén megszületik a belső motiváció és az elköteleződés a szabványok iránt. Megváltoznak a szokások. Ennek a szintnek az eléréséhez azonban egy komoly akadályt kell átugranunk a középvezetőkkel és dolgozókkal közösen.
Negyedik szakasz: az emberek felismerik, hogy nem csak saját magukért, hanem másokért is felelősek. Erősödik az együttműködés és a közös fejlődés. Ennek a szintnek az eléréséhez a tudatosság, a megértés és a visszajelzéseken alapuló kultúra további erősítésére van szükség.
„Dare to care” a termelésben program
Szakmai megközelítésünk célja az elköteleződés és a tudatosság megteremtése vezetői és dolgozói szinten egyaránt. Előzetes egyeztetés után teljes mértékben testreszabjuk megközelítésünket, legyen szó munkabiztonságról, 5S-ről, autonóm karbantartásról, Leanről, TPM-ről, vagy bármely saját termelési rendszer kulcs elemeiről.
Szeretne elkötelezett, tudatos dolgozói és (közép) vezetői réteget az egyéni szerep fontosságának megértésével? Írjon nekünk!